Nõo Põhikooli koduleht

Add Your Heading Text Here

Emakeelepäeva tähistasime emakeelenädalaga

Sellel aastal toimusid Nõo Põhikooli 4.-9. klassile emakeelenädala asemel suisa emakeelenädalad. Õpetajad olid nii palju toredaid tegemisi planeerinud ja külalisi kutsunud, et need ei mahtunud ühte nädalasse kohe kuidagi ära.
Õpilased alustasid pärast kosutavat koolivaheaega A. H. Tammsaare miniatuuride põhjal koomiksite joonistamisega. Täitus ju sellel aastal kirjaniku sünnist 145 aastat, seetõttu julgesime koomiksite aluseks võtta nii väärika autori tekstid. Õpilaste toredate töödega on võimalik tutvuda nii koolimaja koridorides kui ka eesti keele klassides. Tulge uudistama!

9. märtsil külastas 4. ja 7. klassi kirjanik Maarja Astover, kes tutvustas oma raamatuid ja rääkis raamatute valmimisprotsessist. 15. märtsil oli 5.-6. ja 8.-9. klassi ees kirjanik Aidi Vallik, kes tutvustas oma loomingut. Mõlemad kirjanikud on pärit meie kodukandist, seetõttu on eriti tore, et neil oli võimalus meile külla tulla.

10. märtsil pidasime traditsioonilisi luuleringe. Luuleringis on iga klassi eesmärgiks lugeda peast võimalikult kaua luuletusi ja iga õpilase sihiks on lugeda võimalikult palju luuleridasid, kusjuures luuletusi korrata ei tohi. Kõige rohkem luges luuleridu Romili Kors, kes esitas 414 luulerida, kuid palju ei jäänud temast maha ka Grete Kask. Klasside arvestuses luges kõige kauem luuletusi 4.a klass. Nende 45 minutit ja 32 sekundit on aeg, mida järgmisel aastal võiksid püüda kõik klassid ületada.

13. märts oli viktoriinide päev. Kõik 4.-9. klasside õpilased lahendasid Nõo Reaalgümnaasiumi aulas eesti keele ja kirjanduse teemalist viktoriini ning said hulgaliselt uusi teadmisi.

9. klass pidas 16. märtsil traditsioonilist kirjanduskonverentsi. Iga rühm sai oma teema, mida nad uurisid ja mille kohta tegid slaidiseansi. Kirjanduskonverentsil peeti ettekanne kogu lennule. Selle käigus korrati üle kõik 9. klassi kirjandustundide teemad ja ühtlasi valmistuti sisseastumiskatseteks.

17. ja 20. märts olid tunnustamispäevad. Tunnustasime tublimaid koomiksite joonistajaid, agaramaid luuletuste lugejaid, nupukaid viktoriinil osalejaid ja töökaid ettekannete tegijaid.

Olid mõnusad emakeelenädalad. Ja üks on kindel: emakeelenädal tuleb Nõo Põhikoolis ka järgmisel aastal. Seniks hoiame oma kaunist emakeelt ja loeme põnevaid raamatuid!

Emakeelenädala viktoriin NRG auditooriumis
Külas kirjanik Aidi Vallik