Nõo Põhikooli koduleht

Add Your Heading Text Here

KOOLIKORRALDUS

KOOLI TRADITSIOONID

Kooliaasta algab Nõo Põhikoolis traditsiooniliselt 1. septembril, kui toimuvad tarkusepäeva aktused.

Üsna pea pärast seda kui õpilased on koolipinki asunud, algab õpilasesinduse liikmete valimine alanud õppeaastaks. Koos kehalise kasvatuse õpetajatega ootab õpilasi septembris traditsiooniline triatlon ning spordinädal erinevate aktiivsete tegevustega. Veel enne, kui kätte jõuab oktoober, ootab kooliperet traditsiooniline sügislaat, millega kogutakse toitu loomade varjupaikadele. Oktoober toob aga kooli õpetajate päeva, kus tunde annavad lõpuklasside õpilased. Novembris toimub traditsiooniline isadepäeva tähistamine vahvate töötubadega ning samuti algab klassiakende kaunistamine, et need I advendiks jõulumeeleolusse saaksid.

November toob ka 9. klassile kodanikupäevale pühendatud kõnevõistluse ja 6. klassi õpilaste konkursi “Nõo valla rõõm ja mured”, kus õpilased toovad esile koduvalla uhkusi ja kitsaskohti.

Loomulikult peame au sees rahvakalendri tähtpäevi eesotsas mardi-ja kadripäevaga algklassidele, mille ettevalmistamisse on igal aastal kaasatud õpilasesinduse liikmed. Detsembri algus toob 9. klassile märgiaktuse, kus õpilased saavad endale pidulikult kooli märgid ning annavad kooli lipu hoidmise üle 8. klasside õpilastele. Lisaks toimub jõulukuul kirikukontsert koostöös gümnaasiumi ja muusikakooliga. Samuti on võimalik osaleda jõululaadal, millega samuti toetame kodutuid loomi. Jõulupeod toimuvad 1.-3. klassidele ning 4.-9. klassidele.

Jaanuaris algab ettevalmistus Eesti Vabariigi sünnipäeva tähistamiseks ning sõbrapäeva tegemisteks, mis veebruaris aset leiavad. 

Aprillis toimub jüripäeva jooks. Mais aga tähistame kontserdi ja näitusega emadepäeva, saadame 9. klassi tutipäevaga eksamitele ning paneme punkti mälumängule. Juunis toimub algklasside spordipäev ning klasside väljasõidud ja ekskursioonid. Samuti tähistame lipupäeva kooli ühise rongkäiguga Nõo kirikuaeda.

Läbi kooliaasta toimuvad ka erinevad teemanädalad: matemaatika, loodusteadused, võõrkeeled, emakeel, loovained jne. Samuti toimub 1-2 korda aastas stiilinädal, kus õpilased saavad kehastuda erinevatesse ajastutesse, ametitesse või stiili-värvi.

Võõrad pole Nõo kooliperele läbi koolikontserdite, mis igal aastal toimuvad, ka tuntud ja armastatud artistid ning ansamblid nagu Trad. Attack!, Karl-Erik Taukar, Jaagup Tuisk, Põhja-Tallinn jpt.

 

TRADITSIOONILISED ÜRITUSED

– tarkusepäeva aktused 1. septembril
– Nõo kooli triatlon
– heategevuslik sügislaat
– õpetajate päev
– erinevad koolikontserdid
– isadepäeva töötoad
– mälumängusari 4.-9. klasside õpilastele
– kodanikupäeva kõnevõistlus 9. klassidele
– konkurss “Nõo valla rõõm ja mure” 6. klassidele
– mardi – ja kadripäeva üritused
– märgiaktus 9. klassidele 
– heategevuslik jõululaat
– jõulupeod
– Eesti Vabariigi sünnipäevale pühendatud aktused
– ainenädalad (emakeelenädal, loodusainete nädal, võõrkeelte nädal, loov- ja oskusainete nädal, matemaatikanädal jne)
– jüripäeva jooks
– stiilinädalad
– emadepäeva kevadkontsert
– tutipidu
– spordipäevad algklasside ja 4.-9. klasside õpilastele
– lipupäeva tähistamine
– põhikooli lõpuaktus